در حال بارگذاری؛ صبور باشید
منبع :
چهارشنبه

۲۲ اسفند ۱۳۹۷

۲۰:۳۰:۰۰
54926

کتاب «مجموعه مقالات دومین همایش ملی فقه هنر» رونمایی می‌شود

با حضور دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کتاب «مجموعه مقالات دومین همایش ملی فقه هنر» رونمایی می‌شود.

مراسم رونمایی از مجموعه مقالات دومین همایش ملی فقه هنر با حضور دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و آیت الله علیدوست دبیر علمی دومین همایش ملی فقه هنر برگزار می شود.

کتاب مجموعه مقالات دومین همایش ملی فقه هنر به کوشش مهدی همازاده ابیانه و هادی جهانگشا آماده شده است.

این مراسم روز شنبه 25 اسفندماه 1397 ساعت 14:30 به نشانی: میدان بهارستان، ساختمان اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می گردد.


شایان ذکر است، در دومین همایش ملی فقه و هنر آیت الله محقق داماد، آیت الله جواد فاضل لنکرانی و آیت الله ابوالقاسم علیدوست حضور داشتند و علاوه بر سخنرانی شخصیت‌های علمی، مقالاتی با موضوع مباحث فقهی هنر ارائه شد.

دبیر همایش ملی فقه و هنر در این مراسم طی سخنانی با اشاره به اینکه پژوهش و اقدامات خوبی در زمینه موضوع فقه و هنر انجام شده است، گفت: هنر در اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد و از جلمه ظرفیت‌های شیعه است.

حجت الاسلام سید محمد حسین نواب با اشاره به اینکه مکتب شیعی در طول تاریخ همواره هنر دوست بوده است، عنوان کرد: هنر همواره زبان گویا و رسای مکتب شیعه است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه هنر اسلامی ظرفیت و پویایی فراوانی برای ایجاد تحولات فرهنگی دارد، ابراز کرد: بسیاری از ملت‌های غیر شیعی مانند اندلس در عرصه هنر از اهل بیت(ع) الهام گرفته‌اند.

مدیر مدرسه اسلامی هنر با اشاره به افول هنر اسلامی در دوره قاجار بیان داشت: این دوره به دلیل ورود فرهنگ غرب و به دلیل عدم سیاستگذاری قاجار هنر اسلامی به حاشیه رفت و موجب شد تا فرهنگ غربی در جامعه ایرانی رواج پیدا کند.

وی در ادامه توجه به هنر اسلامی را از برکات انقلاب دانست و به شکل گیری مدرسه هنر اشاره کرد و گفت: برقراری ارتباط مستقیم بین فقه و هنر از ویژگی‌های مهم این مدرسه است که خلأهای موجود بین حوزه‌های علمیه و هنر را از بین برده است.


تماس با هنر اسلامی

نشانی

نشانی دفتر مرکزی
ایران ؛ قم؛ بلوار جمهوری اسلامی، نبش کوچه ۶ ، مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام، طبقه دوم، خبرگزاری ابنا
تلفن دفتر مرکزی : +98 25 32131323
فاکس دفتر مرکزی : +98 25 32131258

شبکه‌های اجتماعی

تماس

تمامی حقوق متعلق به موسسه فرهنگی ابنا الرسول (ص) تهران می‌باشد